(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Grand Cherokee Laredo (Nr 4791056)

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee Laredo

Waga w kg (łączna):

2750.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2141.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.