(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 20:58

Jeep Grand Wagoneer

(Nr 2414804)

Marka i model:

Jeep Grand Wagoneer

Waga w kg (łączna):

1724.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 663.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 28 lut 2018 do 5 mar 2018

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, 19-300, Polska

Termin elastyczny