(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jeep mahindra (Nr 7589611)

jeep mahindra
Waga
Sztuk
jeep mahindra
Długość
250 cm
ok.
200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
200 kg
Dystans
862 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Od 12 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.