(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 15:29

Jeep renegade

(Nr 2253594)
Jeep renegade

Marka i model:

1x Jeep renegade

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1464.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Piaseczno, 05-500, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lavena Ponte Tresa, 21037, Włochy

Od 3 sty 2018 do 8 sty 2018