Jeep Renegade (Nr 6497500)

Jeep Renegade
Waga Sztuk:
Jeep Renegade 1 Gen. (2015 - 2020) Crossover 5-Puertas
Długość
423 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1650 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

Od 14 lis 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 15 sty 2021 do 8 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.