(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 20:02

jeep wrangler

(Nr 2343100)

Marka i model:

dwa samochody jeden jeep wrangler i drugi jeep renagade daty załadunku i rozładunku do uzgodnienia oba auta na chodzie

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 984.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 23 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

3 mar 2018