(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 08:57

Jeep Wrangler (Nr 2640320)

Jeep Wrangler

Marka i model:

Jeep Wrangler

Waga w kg (łączna):

1700.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Wolnzach

Od 30 kwi 2018 do 10 maj 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Benissa

Od 12 maj 2018 do 25 maj 2018