Jeep Wrangler (Nr 4923982)

Jeep Wrangler

Marka i model:

Jeep wrangler unlimited

Waga w kg (łączna):

2449

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3074.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 26 sie 2019 do 19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.