Jeep Wrangler (Nr 6190938)

Jeep Wrangler

Marka i model:

Jeep Wrangler

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8087.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

15 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.