Jeep Wrangler (Nr 6583943)

Jeep Wrangler
Waga Sztuk:
Jeep Wrangler JK (2006 - 2011) SUV 5-Puertas
Długość
475 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
182 cm
ok. 2173 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2173 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 1 gru 2020 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 1 lut 2021 do 31 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.