Jeep Wrangler (Nr 7238464)

Jeep Wrangler
Waga
Sztuk
Jeep Wrangler YJ (1987 - 1996) SUV
Długość
385 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
176 cm
ok.
1507 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1507 kg
Dystans
1032 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 1 maj 2021 do 1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 2 cze 2021 do 15 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.