(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jeep wrangler unlimited (Nr 4695064)

jeep wrangler unlimited

Marka i model:

jeep wrangler unlimited

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3351.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Torremolinos

Od 26 sie 2019 do 28 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 28 sie 2019 do 2 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.