(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Wrangler Unlimited (Nr 6479553)

Jeep Wrangler Unlimited
Waga Sztuk:
Jeep Wrangler Unlimited
Długość
440 cm
ok. 2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2000 kg
Dystans 404 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Saint-Nicolas-La-Chapelle

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Jacou

25 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.