(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Wrangler Unlimited (Nr 6479571)

Jeep Wrangler Unlimited
Waga Sztuk:
Jeep Wrangler Unlimited
Długość
440 cm
ok. 2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2000 kg
Dystans 404 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Saint-Nicolas-La-Chapelle

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Jacou

25 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.