(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

John Deere 3046R (Nr 5461510)

John Deere 3046R

Marka i model:

John Deere 3046R

Długość [m]:

2.2

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [€]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1539.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Avignon

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, San Roque

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych nierzadko bywa transportem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, bowiem ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w UE. Kłopot powodować może również nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przerasta zasady dopuszczalne dla większej części szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze wykorzystuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają odpowiednio dopasowanymi lawetami, które mogą przewieźć maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przekracza dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie odebranie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń uprawnych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest zależna od wielkości, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być jeszcze termin przewozu.