(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-25 23:19

John Deere 6820

(Nr 2322032)

Marka i model:

John Deere 6820

Długość [m]:

4.56

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

2.91

Waga w kg (łączna):

5580.00

Dystans: 1048.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych prawie zawsze bywa transportem o dużych gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po ulicach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Kłopot przedstawiać może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, który przewyższa reguły dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych często wykorzystuje się przyczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych posiadają stosownie dopasowanymi lawetami, które są w stanie przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przewyższa dozwolone zasady wielkością lub ciężarem, potrzebne jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników rolniczych

    Cena transportu urządzenia uprawnego jest związana od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.

Adres i termin nadania

Petersberg, 36100, Niemcy

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Raniżów, Polska

18 lut 2018