(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 07:47

Junak

(Nr 2636588)
Junak

Marka i model:

Junak

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 457.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kielce, Polska

Od 27 kwi 2018 do 29 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Chojnice, 84-208, Polska

Termin elastyczny