(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 12:13

junak 103 (Nr 2413200)

junak 103

Marka i model:

skuter junak 103

Waga w kg (łączna):

83.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 312.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dzbańce-Osiedle, 48-140, Polska

10 mar 2018

Adres i termin dostawy

Skrzyńsko, 26-400, Polska

15 mar 2018