(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Junak 125 (Nr 6069613)

Marka i model:

Junak

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 363.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Rumia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kamienczyk N Bugiem

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.