(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Junak m12 (Nr 4476297)

Junak m12

Marka i model:

Junak m12

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 1135.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztynek

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.