(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Just clothes, kitchen stuff, books. No furniture (Nr 6726293)

Just clothes, kitchen stuff, books. No furniture

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 301.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Leuven

Od 16 lis 2020 do 17 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Limburg An Der Lahn

Od 18 lis 2020 do 19 lis 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeśli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się solidne kartony, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który często wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. podzielić talerze na kilka kartonów, aby łatwiej było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym domu. Duże meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Gdy mamy materiały izolujące, takie jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne meble, a jak nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast niewielkie meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub przeszkody w podjeździe pod dom. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli występują szczególne kryteria dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo profesjonalnych przewoźników oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie twojego mienia.