(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

K-light 202 (Nr 6532897)

K-light 202
Waga
Sztuk
K-light 202
Długość
214 cm
600 kg
1
Łączna waga:
600 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

Od 1 mar 2021 do 7 mar 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Город, Moskwa

Od 20 mar 2021 do 3 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.