(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-10-25 11:08

Kabina Prysznicowa

(Nr 2113371)
Kabina Prysznicowa

Długość [m]:

195

Szerokość [m]:

85

Wysokość [m]:

15

Waga w kg (łączna):

59.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szklo hartowane

Opakowanie ładunku:

karton

Dystans: 472.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy szklanych, kruchych lub łamliwych jest konieczność zawczasu przeanalizować możliwość zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię stretch – głównie swoje zainteresowanie powinno się poświęcić przedmiotom tłukącym oraz dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia elementu folią, znaczące będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Kiedy przewozimy duże tłukące się elementy przykładowo szklane półki, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed porysowaniem. Szklany element okręcamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

    Drobne ze szkła przedmioty na przykład kieliszki, butelki dobrą praktyką jest osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, np. lampy lub monitory, warto wykorzystać dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, przykładowo ubrania oraz szmatki.

    Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania i terminu realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, kiedy żądamy zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koniusza, Polska

Termin elastyczny