(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kabina prysznicowa (Nr 5366678)

Kabina prysznicowa

Długość [m]:

1.9

Szerokość [m]:

0.70

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Szkło

Opakowanie ładunku:

Karton

Dystans: 910.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bytom

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

6 gru 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów łatwo tłukących się, delikatnych lub niewytrzymałych trzeba z wyprzedzeniem zadbać o możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń pakunku warto zapełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Element kruchy najlepiej owinąć w folię bąbelkową – w szczególności uwagę trzeba poświęcić elementom szklanym i dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia szkła folią, kluczowe jest również otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

Jeśli przewozimy duże szklane elementy przykładowo szklane półki, to powinno się ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Szklany element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

Mniejsze ze szkła przedmioty na przykład szklanki, butelki należy owinąć niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną metodą układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo żyrandole lub telewizory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, jak np. ręczniki lub szmatki.

Koszt przewozu elementów kruchych zależy od wagi, wielkości, trasy oraz terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, kiedy żądamy zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeżeli chcemy, aby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła zaledwie 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.