(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kabina prysznicowa (Nr 5454762)

kabina prysznicowa

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

kabina prysznicowa

Opakowanie ładunku:

kartonowe

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 366.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Żory

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Koninko

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych lub łamliwych przydałoby się wcześniej rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Delikatną rzecz najlepiej owinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo uwagę trzeba poświęcić elementom szklanym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte miejsca w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, kluczowe będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Jeżeli przewozimy wielkie ze szkła przedmioty np. lustra, to trzeba ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak również przed popękaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z takim samym napisem.

Małe szklane przedmioty takie jak kieliszki, butelki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. W taki sam sposób owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, np. żyrandole czy telewizory, można wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, takie jak ubrania lub szmatki.

Koszt transportu przedmiotów kruchych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.