(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kabina prysznicowa zapakowana oryginalnie (Nr 5850125)

Długość [m]:

205

Szerokość [m]:

90

Wysokość [m]:

8

Waga w kg (łączna):

55

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Szklo

Opakowanie ładunku:

Karton, kabina zapakowana oryginalnie

Dystans: 288.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Szreńsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Swarzędz

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych trzeba z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości ochronienia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy zwyczajny karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się zapełnić miękkimi fragmentami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – głównie uwagę należy poświęcić przedmiotom tłukącym oraz pamiętać, żeby wypełnić puste przestrzenie w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, znaczące będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Kiedy przewozimy duże ze szkła przedmioty na przykład szklane półki, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Szklany element zawijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie i czytelnie podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

Nieduże ze szkła przedmioty np. szklanki, lampki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W ten sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, przykładowo żyrandole lub telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, jak np. bluzki oraz szmatki.

Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli wymagamy zastosowania specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli prosimy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek około 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.