(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak Górski (Nr 5686687)

Długość [m]:

3.6

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1240.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Mamming

Od 8 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kolbudy

Od 9 sty 2020 do 20 sty 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, można wyłożyć miękki materiał na prętach bagażnika na przykład podkładkę z gąbki. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych pasów z osłoniętymi zapięciami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, auto powinno się właściwie opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien również odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, kiedy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tego powodu opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od ilości przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za transport kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.