(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kajak polietylenowy z Zakrzówek Szl. do Gajków k. Wrocławia (Nr 7628395)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kajak polietylenowy z Zakrzówek Szl. do Gajków k. Wrocławia
470 x 76 x 38 cm
42 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
42 kg
Dystans
196 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Od 8 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Gajków

Od 8 kwi 2021 do 23 kwi 2021


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, opłaca się ułożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, pojazd należy należycie oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien ponadto wystawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznakowanie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależy od liczby transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt przewozu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 zł.