(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kamper dutch star newmar 1994 (Nr 6738586)

Waga Sztuk
Kamper dutch star newmar 1994
Długość
9999 cm
6000 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 6000 kg
Dystans 2052 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Pysznica

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.