(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kanapa + kilka worków z rzeczami (Nr 5557003)

Kanapa + kilka worków z rzeczami

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

3

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Dystans: 555.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić selekcję posiadanych przedmiotów. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który zwykle przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na parę kartonów, żeby bez trudności było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym miejscu. Spore meble należy rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy materiały osłaniające, na przykład jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe przedmioty, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, prześcieradła i zakleić typową taśmę klejącą. Natomiast drobne rzeczy okręćmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeżeli pojawiają się szczególne kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najciekawsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz chronienie twojego mienia.