(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Karoseria na kołach (Nr 5676683)

Marka i model:

Chevrolet Caprice

Waga w kg (łączna):

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 316.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

3 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Drzewce

5 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.