Kartony 11–20, Lodówka x 1, Przeprowadzka x 1 (Nr 8009594)

 Kartony 11–20, Lodówka x 1, Przeprowadzka x 1
Sztuk
Kartony
11-20
Lodówka
1
Przeprowadzka
1
Szacunkowa łączna waga
740 kg
Dystans
888 km
Typ usługi:
Tylko transport
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Warstein

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i pracochłonnym procesem, jednak kiedy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            Na początek warto przeprowadzić selekcję posiadanych sprzętów. Jeśli czegoś od kilku lat nie używamy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się mocne pudła, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, np. rozdzielić talerze na parę pudeł, aby z łatwością było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce izolujące, np. jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej kruche przedmioty, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy wykorzystać pledy, prześcieradła i obkleić typową taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne meble zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zlecając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też problemy w dojeździe pod budynek. Koniecznie warto poinformować, jeżeli pojawiają się nietypowe kryteria dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie naszego dobytku.