Kartony 11–20, Łóżko x 2, Sofa narożna x 1 (Nr 7306744)

 Kartony 11–20, Łóżko x 2, Sofa narożna x 1
Sztuk
Kartony
11-20
Łóżko
2
Sofa narożna
1
Szacunkowa łączna waga
500 kg
Dystans
3009 km
Typ usługi:
Transport i pomoc kierowcy w zniesieniu i wniesieniu
Zniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Wniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Gävleborg, Gmina Bollnäs

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 cze 2021 do 23 lip 2021


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie warto dokonać eliminację posiadanych przedmiotów. Gdy czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest popsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który często przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać naczynia na kilka kartonów, aby prościej było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła pomoże przy wypakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce chroniące, np. jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Podczas gdy niewielkie rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne przeszkody w dojeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeśli pojawiają się nietypowe wymagania odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i chronienie waszego mienia.