(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kartony 11–20, Paczki x 13 (Nr 7888674)

 Kartony 11–20, Paczki x 13
Sztuk
Kartony
11-20
Paczki
13
Łączna waga:
266 kg
Dystans
1728 km
Typ usługi:
Kompleksowa obsługa (bez mojego udziału w znoszeniu i wnoszeniu)
Zniesienie - Piętro
6
Winda
Tak
Wniesienie - Piętro
3
Winda
Tak
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sopot

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych mebli. Kiedy czegoś od wielu lat nie używamy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy przydadzą się solidne pudła, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo rozdzielić książki na kilka pudeł, aby bez przeszkód było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym lokalu. Pokaźne meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce chroniące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej delikatne rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas warto użyć pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne meble owińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub problemy w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeżeli pojawiają się specjalne zasady odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i osłanianie waszego mienia.