Kartony 21–30, Sofa narożna x 1, Stół 4-osobowy x 1, Łóżko x 4, Szafa dwudrzwiowa x 4 (Nr 7509936)

 Kartony 21–30, Sofa narożna x 1, Stół 4-osobowy x 1, Łóżko x 4, Szafa dwudrzwiowa x 4
Sztuk
Kartony
21-30
Sofa narożna
1
Stół 4-osobowy
1
Łóżko
4
Szafa dwudrzwiowa
4
Szacunkowa łączna waga
1090 kg
Dystans
2781 km
Typ usługi:
Kompleksowa obsługa (bez mojego udziału w znoszeniu i wnoszeniu)
Zniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Wniesienie - Piętro
0
Winda
Nie
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

1 sie 2021


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            Na początek należy wykonać eliminację posiadanych mebli. Kiedy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub kiedy jest uszkodzone, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych sprzętów nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który i tak wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać książki na kilka kartonów, żeby bez przeszkód było je przetransportować. Opisanie każdego pudła uprości przy rozpakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeśli mamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej delikatne przedmioty, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto użyć pledy, prześcieradła i obkleić standardową taśmę klejącą. Podczas gdy nieduże meble zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też problemy w dojeździe pod dom. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli pojawiają się wyjątkowe wymagania odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najkorzystniejsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie waszego mienia.