(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-01 21:19

kartony 22 szt 80kg

(Nr 2343372)
kartony 22 szt 80kg

Długość [m]:

0.57

Szerokość [m]:

0.37

Wysokość [m]:

0.25

Waga w kg (łączna):

80.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 563.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania drobny towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. i inne samochody spełniające kryteria ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać paczkę. Ważna bywa także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Istotny może być także czas wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Hammelburg, 97762, Niemcy

19 lut 2018

Adres i termin dostawy

Lubin, 95083, Polska

19 lut 2018