Kartony 51–70, Szafa dwudrzwiowa x 3, Komoda duża x 2, Sofa trzyosobowa x 1, Sofa dwuosobowa x 1, F (Nr 7531120)

 Kartony 51–70, Szafa dwudrzwiowa x 3, Komoda duża x 2, Sofa trzyosobowa x 1, Sofa dwuosobowa x 1, F
Sztuk
Kartony
51-70
Szafa dwudrzwiowa
3
Komoda duża
2
Sofa trzyosobowa
1
Sofa dwuosobowa
1
Fotel
8
Stół
2
Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stół)
1
Krzesło do jadalni
8
Biurko duże
1
Kanapa
1
Łóżko
1
Stolik nocny
2
Lodówka
1
Pralka
1
Rower
2
Szacunkowa łączna waga
2390 kg
Dystans
434 km
Typ usługi:
Kompleksowa obsługa (bez mojego udziału w znoszeniu i wnoszeniu)
Zniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Wniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 14 cze 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lądek-Zdrój

Od 15 cze 2021 do 16 cze 2021


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, ale gdy poprawnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych trudności.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych przedmiotów. Jeśli czegoś od kilku lat nie używamy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się solidne kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na parę pakunków, aby prościej było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Większe meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Gdy mamy surowce osłaniające, takie jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej kruche meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, pościel i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Tymczasem małe rzeczy zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub utrudnienia w podjeździe pod lokal. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują szczególne wymagania odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych przewoźników oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie waszego dobytku.