(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kartony 6–10, Szafa trzydrzwiowa x 1, Komoda duża x 1, Łóżko podwójne z materacem x 1, Fotelik samo (Nr 7195605)

 Kartony 6–10, Szafa trzydrzwiowa x 1, Komoda duża x 1, Łóżko podwójne z materacem x 1, Fotelik samo
Sztuk
Kartony
6-10
Szafa trzydrzwiowa
1
Komoda duża
1
Łóżko podwójne z materacem
1
Fotelik samochodowy
1
Krzesełko do karmienia
1
Pudełko z ubraniami
10
Szacunkowa łączna waga
490 kg
Dystans
1137 km
Typ usługi:
Kompleksowa obsługa (bez mojego udziału w znoszeniu i wnoszeniu)
Zniesienie - Piętro
1
Winda
Nie
Wniesienie - Piętro
0
Winda
Nie
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Pozowice

Od 8 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Jülich

Od 1 mar 2021 do 7 mar 2021


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym oraz pracochłonnym procesem, ale kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto wykonać eliminację posiadanych rzeczy. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jak jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się mocne kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, można zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład podzielić naczynia na parę pudeł, aby z łatwością było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym domu. Większe meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy materiały izolujące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe przedmioty, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać pledy, prześcieradła i zakleić standardową taśmę klejącą. Tymczasem niewielkie meble owińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub przeszkody w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe zasady odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i zabezpieczenie waszego dobytku.