(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kartony i rower (Nr 4343021)

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 2073.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

27 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Korfantów

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, ale kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto zrobić selekcję posiadanych przedmiotów. Jeśli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się solidne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który często przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, np. porozdzielać segregatory na parę kartonów, aby nietrudno było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu mebli i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Gdy posiadamy materiały izolujące, przykładowo jak folię strech, możemy owinąć bardziej wrażliwe meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast małe rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, bądź problemy w dojeździe pod lokal. Dodatkowo warto poinformować, jeśli występują specyficzne zasady dotyczące konkretnych mebli.

            Najciekawsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i osłanianie naszego dobytku.