(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kartony z książkami, rower, 2 rowerki dziecięce, opony, ubrania etc. bez mebli (Nr 4844214)

Kartony z książkami, rower, 2 rowerki dziecięce, opony, ubrania etc. bez mebli

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Dystans: 1282.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od dawna nie stosujemy lub gdy jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się solidne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić talerze na kilka pudeł, aby bez trudności było je dźwigać. Opisanie każdego pudła ułatwi przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy surowce osłaniające, na przykład jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej delikatne meble, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Podczas gdy drobne rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zlecając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w podjeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli występują wyjątkowe wymogi odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie waszego dobytku.