Katze (Nr 6448523)

Katze

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 1923.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Город, Moskwa

12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

12 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.