(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Katze (Nr 7620912)

Katze
Waga
Sztuk
Katze
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
740 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Innsbruck

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.