(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawalerka (Nr 5728971)

Kawalerka

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 955.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Buskerud, Kongsberg

Od 7 kwi 2020 do 8 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

Od 10 kwi 2020 do 11 kwi 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, ale gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych problemów.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych przedmiotów. Jak czegoś od dawna nie stosujemy lub jeżeli jest uszkodzone, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się mocne pudła, które warto kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który i tak przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na kilka pudeł, żeby bez trudności było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym domu. Większe meble warto rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy materiały zabezpieczające, na przykład jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej delikatne rzeczy, a jak nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać pledy, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Tymczasem małe rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też problemy w podjeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują szczególne wymagania dotyczące jakiś rzeczy.

            Najciekawsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i zabezpieczenie twojego majątku.