(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawalerka (Nr 5924551)

Waga w kg (łączna):

120

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

2

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 272.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz długotrwałym procesem, jednak gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez większych trudności.

            W pierwszym etapie warto zrobić eliminację posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub jeśli jest popsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo podzielić książki na kilka kartonów, żeby bez wysiłku było je przenieść. Podpisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym lokalu. Większe meble warto rozkręcić, żeby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce izolujące, na przykład jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast niepokaźne meble zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zlecając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, lub utrudnienia w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy poinformować, jeżeli pojawiają się wyjątkowe kryteria odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz chronienie twojego majątku.