Kawalerka (bez mebli) (Nr 6613940)

Kawalerka (bez mebli)

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1361.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Altkirch

Od 19 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 23 lis 2020 do 27 lis 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, jednak gdy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych trudności.

            Na początek warto dokonać selekcję posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub jeżeli jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który zwykle wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, np. podzielić naczynia na kilka kartonów, aby prościej było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy wypakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble należy rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jak posiadamy materiały chroniące, takie jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej wrażliwe przedmioty, a jak nie mamy folii, wówczas warto zastosować koce, pościel i zakleić typową taśmę samoprzylepną. Tymczasem małe meble zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz warto poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w podjeździe pod lokal. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują nietypowe zasady dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie twojego mienia.