(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki (Nr 3055866)

Marka i model:

Z300 ABS

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 179.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

4 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

6 sie 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.