(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KAWASAKI (Nr 3554865)

KAWASAKI

Marka i model:

KAWASAKI

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1929.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Wolverhampton

26 lis 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zwoleń

26 lis 2018


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.