(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki (Nr 5416458)

Kawasaki

Marka i model:

z800

Waga w kg (łączna):

195

Budżet zlecenia [zł]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1360.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Siecino

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.