(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki (Nr 5562159)

Kawasaki

Marka i model:

Kawasaki Z7

Waga w kg (łączna):

202

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1327.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bergheim

Od 6 gru 2019 do 11 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Bielsk Podlaski

11 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.