(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki 125 (Nr 4825992)

Marka i model:

Kawasaki

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 518.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.